Leerlingen aan het woord over MotiVaktie

In de rubriek 'Zo doen wij dat!' vertellen leerlingen en docenten over onderwijs op UniC. Dit keer staat het vak MotiVaktie centraal.

In het eerste en tweede jaar van UniC volg je naast de gewone vakken ook MotiVaktie. Sofia (12) uit leerjaar 1 en docenten Margot Serris (34) en Jinke Meulendijks (30) leggen uit wat het vak inhoudt en wat je er leert.

‘Tijdens MotiVaktie ga je jezelf steeds meer ontwikkelen’

Sofia, wat houdt MotiVaktie in?
‘Bij MotiVaktie werk je aan eigen projecten. Die mag je alleen doen, maar ook samen. Je kunt zelfs buitende school werken, bijvoorbeeld als je iemand wilt interviewen. Ik ben nu een cover aan het maken van eenliedje. Het leuke is dat je alles daarbij zelf mag doen: de beat maken, instrumenten bespelen.’

Margot en Jinke, wat geven jullie de leerlingen mee?
‘We doen 4 projecten in een jaar. Daarbij bepalen wij de structuur, maar de leerlingen bepalen de inhoud.Zij bedenken een eigen project. Wij zorgen er als docenten voor dat leerlingen het proces goed in de gatenhouden. Gaat alles zoals ik wil, heb ik een duidelijke planning, houd ik het overzicht?’

Kunnen jullie voorbeelden geven van projecten?
Margot en Jinke: ‘Autootjes makenvan kapotte onderdelen en daarmee een battle houden. Dat is altijd erg leuk, als leerlingen van oude dingen die niet meer gebruikt worden, iets nieuws maken. Of een leerling die bijles wilde geven aan kinderen uit groep 8. Toen dat qua locatie niet helemaal lukte, bedacht ze omplanningsschema’s met hen te maken.Het was heel mooi om te zien hoe snelze daarin schakelde.’

Waarom past MotiVaktie bij UniC?

Sofia: ‘Op UniC draait het om jezelf ontwikkelen, om samenwerken. Dat doe je op je eigen niveau. Netzoals bij MotiVaktie.’

Margot en Jinke: ‘Je kunt zelf uitzoeken wat je leuk vindt en daarmee ontdek je ook een beetje wie je bent.Het enige wat wij doen is kaders geven, maar daarbinnen krijg je alle vrijheid. Dat levert mooie projecten .’

Liquid error: No such theme file 'sections/sections/downscroll.plate'
Liquid error: No such theme file 'sections/sections/downscroll.plate'

Ook interessant

Afgelopen maand hebben veel leerlingen van Mavo Doorn een vlog opgenomen om te laten zien hoe het er aan toe gaat op onze school is. Bam heeft ook een vlog gemaakt, maar compleet in het Duits. Hij laat hier zien dat Mavo Doorn niet alleen een hele leuke school is,...

Lees verder

Wij zijn een sportieve school en daar zijn we trots op! Samen in een veilige omgeving op een actieve manier bewegen, daar gaat het om bij ons . En dat zie je terug in de lessen LO (Lichamelijke Opvoeding) die onze leerlingen volgen. De sectie LO maakte de volgende video...

Lees verder

Run-uur

Mavo Doorn

Het Run-uur is een flex-uur, dat je net als andere flex-uren iedere week kunt inplannen. Tijdens het Run-uur ga je met andere leerlingen en enkele collega's lekker hardlopen. Een beter begin van de schooldag is er niet. Meneer Lindijer maakte een filmpje waarin dat wel duidelijk werd!

Lees verder