Leerlingen aan het woord over Maatjescirkel

In de rubriek 'Zo doen wij dat!' vertellen leerlingen en docenten over onderwijs op UniC. Dit keer staat de Maatjescirkel centraal.

Tijdens het Open Huis van UniC zul je dit woordvaak horen vallen: de maatjescirkel of ‘MC’. Maar wat is dat eigenlijk? Twee leerlingen uit het eerste jaar leggen het uit.

Zeg Hugo (12), wat is een ‘maatjescirkel’?
‘Een maatjescirkel bestaat uit een groepje van 5 tot 6 leerlingen. Met je maatjes werk je samen aan opdrachten. Bijvoorbeeld voor het vak Maatschappij. Ieder doet dan een deel van de opdracht en samen lever je het geheel in.’

Wat is daarvan het doel?
'Nou, dat je leert samenwerken met verschillendemensen. Ik ben vaak het ankerpunt van mijn MC:ik houd overzicht en verdeel de taken.’

Kun je nog iets meer
vertellen over een opdracht?

‘Laatst moesten we met elkaar een plattegrond maken van een wijk. We doen dan allemaal wat anders. De een denkt na over de ligging, de ander gaat over wat er in de wijk komt en weer eenander bedenkt hoe de wijk eruit komt te zien.’

Blijf je de hele onderbouw in dezelfde MC zitten?
‘Nee, je wisselt om de 3 maanden. Zo werk je steeds met anderen samen. Mijn vorige MC was heel gezellig, maar in de MC die ik nu heb werken we heel hard. Die afwisseling is fijn.’

Zeg Salma (12 jaar), wat vind jij van de ‘maatjescirkel’?
‘Ik vind het heel leuk. Je leert samenwerken en jehoeft niet altijd alles alleen te doen. Je overlegt veel met elkaar en je helpt elkaar.’

Hoe help je elkaar dan?
‘Als je onderling taken verdeelt en je snapt ietsniet, dan kun je het natuurlijk aan de docent vragen. Maar soms is het ook fijn als een maatje je helpt. Kinderen hebben toch andere ervaringen dan docenten.’

Doe je dan altijd de taken waar je goed in bent?
‘Daarover hebben we het laatst gehad in eenworkshop. Als je bijvoorbeeld iets moet tekenen voor een opdracht en jij kunt dat heel mooi, moet jij dat dan doen? Dan is het soms juist leerzaam om iets anders te doen, iets waar je minder goed in bent. Danblijf je nieuwe dingen leren.’

Liquid error: No such theme file 'sections/sections/downscroll.plate'

Ook interessant

Afgelopen maand hebben veel leerlingen van Mavo Doorn een vlog opgenomen om te laten zien hoe het er aan toe gaat op onze school is. Bam heeft ook een vlog gemaakt, maar compleet in het Duits. Hij laat hier zien dat Mavo Doorn niet alleen een hele leuke school is,...

Lees verder

Wij zijn een sportieve school en daar zijn we trots op! Samen in een veilige omgeving op een actieve manier bewegen, daar gaat het om bij ons . En dat zie je terug in de lessen LO (Lichamelijke Opvoeding) die onze leerlingen volgen. De sectie LO maakte de volgende video...

Lees verder

Run-uur

Mavo Doorn

Het Run-uur is een flex-uur, dat je net als andere flex-uren iedere week kunt inplannen. Tijdens het Run-uur ga je met andere leerlingen en enkele collega's lekker hardlopen. Een beter begin van de schooldag is er niet. Meneer Lindijer maakte een filmpje waarin dat wel duidelijk werd!

Lees verder